Metin2 TR Server Birleşimi

Metin2 TR Server Birleşimi

Metin2 TR Server Birleşimi

Server Birleşimi 11. Haziran 2012 tarihinde duyurulmuştu. En sonunda uzunca bir süredir beklediğimiz server birleşmesi sonunda gerçekleşti. En baştan belli düşünülen ancak yapılamayan server birleşimi bir kaç gün önce yapıldı.

Ancak bazı arkadaşlar karakterlerini nasıl aktaracaklarını bilmiyorlar. Bizlerde Metin2 forum sitesinden aldığımız anlatımı sizlere sunuyor. Umarım ki server birleşimi hatasız ve sorunsuz ilerler.

Server ların birleşmesi fikri, birçok oyuncununda ortak talebidir. Bu talepler doğrultusunda, böyle bir birleşme kararı alınmıştır. Server ların birleşmesinin oyuna yeni heyecanlar getireceği düşünülmektedir.Buradaki amaç; aktif oyuncusu çok az olan serverları diğer serverlar ile birleştirerek, hem server sayısını düşürmek, hemde server başına denk gelen ilgili GM sayısını arttırmaktır.

Anasayfamıza giriş yaparak, “Hesap Bilgileri” kısmında olan “Sunucu Birleştirme” butonuna tıklayın. Sağ tarafta “Ana Hesap” kısmında yer alan karakterler; birleşme öncesi hazırlık yapılmamış bir hesaba yönelik olarak, rastgele birleştirilmiş karakter listesidir. Oyuna ilk girdiğinizde bu 4 karakteri görürsünüz. Eğer, ana karakterlerinizi oyuna girdiğinizde görmezseniz, paniğe kapılmayın, hiçbir karakteriniz silinmedi.

Metin2 TR Server Birleşimi Hesap

Sol kısımda “Karakterlerin” kısmında birleşen sunuculardaki tüm karakterlerinizi görebileceksiniz. Bazılarının adları otomatik olarak değişeceğinden, “122j288as3as7” gibi karakter isimleri görürseniz şaşırmayın. Hepsi size ait karakterlerdir ve eski adı daha yüksek seviyeli bir karakter kullanacağından değiştirilmiştir.

Şimdi bu sol taraftaki karakterler ne olacak sorusunun cevabını verelim.

Şayet sol taraftaki hiçbir karakter silinmesin istiyorsanız. Bu talebiniz için önceden tedbir alınmış ve o karakterler için başka bir hesap açmanıza ve oraya taşınabilmelerine olanak sağlanmıştır. Üstelik yeni hesabı sizin açmanıza dahi gerek olmadan.

Yapmanız gereken; “Karakterlerin” kısmındaki yeşil simgelere tıklayıp, oradaki karakterleri “Yeni Hesap” kısmına eklemek. Tüm karakterler sağ taraftaki yeni hesaba taşındıktan sonra, bu karakterleri belli bir süre sonra kullanabilir hale geleceksiniz (taşınan ve yeni oluşturulan hesaplardaki veri yoğunluğu, taşıma süresini etkileyecektir.)

Eğer “Ana Hesap” kısmında rastgele atanmış karakterler varsa ve ana karakteriniz o 4 lü içerisinde yoksa, 1 tane karakteri yanındaki ok tuşuna tıklayarak sol kısma alabilir, ondan boşalan yere de ana karakterinizi yanındaki yeşil oka tıklayıp ana hesaba aktarabilirsiniz.

Karakterler, yeni hesap kısmına tıklanıp eklendikten sonra, üst kısmında devam tuşuna basmalısınız. Gelen ekranda, solda kalan her bir karakterin silineceği uyarısı olacaktır. Uyarıyı okuyup, anladıysanız bilgi ekranından evete tıklayarak, işlemi tamamlayınız.

Seçimler onaylandıktan sonra, yeni hesaplar oluşturulduysa, ana hesabınızın mailine bilgi mesajı gelecek ve taşıdığınız diğer karakterlerin hangi hesaplara aktarıldığı belirtilecektir.

Alacağınız mail aşağıdaki gibi olacaktır.

“Merhaba birlesmehesabi1!

Sunucu birleştirme işlemini tamamlamak için şimdiye kadar kullandığın birlesmehesabi1 hesabına ek olarak en az bir hesap daha oluşturuldu.

Yeni hesabın/Yeni hesapların: birlesmehesabi3, birlesmehesabi4, birlesmehesabi5

Ana hesabının şifresi, yeni oluşturulan tüm hesaplar için de geçerli.

Yeni hesabının etkinleştirilmesi gerektiğini unutma lütfen. Hesabına giriş yapabilmen duruma göre birkaç saat sürebilir.

Metin2 Ekibi”

Kaynak: board.tr.metin2.gameforge.com